ASKİ ASBESTLİ BORULARIN DEĞİŞİMİ İÇİN İHALEYE ÇIKIYOR

ASKİ Genel Müdürlüğü, asbestli boruların değişimi için ilk adımı attı. 13 ilçede toplam 220 kilometrelik asbestli boruların değişimi için ihaleye çıkma kararı alan ASKİ Genel Müdürlüğü, ilk etapta Polatlı ve Beypazarı ilçesindeki boruların değişimini gerçekleştirecek. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, “Başkent’in 40 yıllık kanayan yarası olan asbestli boruların tamamını bir yıl içinde değiştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

ASKİ’DEN HASTANE BÖLGESİNİN ALTYAPI SORUNUNA NEŞTER

ASKİ Genel Müdürlüğü Başkent’teki hastanelerin yoğun olarak bulunduğu bölgelerde içme suyu, atık su ve yağmur suyu yenileme çalışmalarını hızlandırdı. Aralarında Hacettepe, Yüksek İhtisas ve İbn-i Sina Hastanelerinin olduğu Kızılay Sokak’ta toplam 600 metre yeni hat imalatına başlandı. ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, “Ekonomik ömrünü tamamlayan bu hatlar sık sık arızalanıyordu. 5 ayrı noktada da fiziki su kaçağı tespit ettik. Bunları hızlı şekilde çözeceğiz” dedi.

BAŞKAN YAVAŞ TAN YENİ KAMPANYA : 6 MİLYON TEK YÜREK BAYRAM ETSİN

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Dayanışma için 6 milyon tek yürek” kampanyası toplumun geniş kesimlerinden karşılık buldu. “İyilik bulaşıcıdır” anlayışı ile “Veresiye Defteri Kapatma” ve “İftar Ver” kampanyasından sonra toplumsal dayanışma çağrısını bir adım daha ileriye taşıyan Başkan Yavaş, Ramazan Bayramı öncesi yeni bir kampanya başlattı. “Kurduğumuz gönül köprüleri sayesinde bereketi paylaşalım. Ankara’mızda bayram sevincini tatmayan hiçbir hane kalmasın” sözleriyle sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşlara seslenen Başkan Yavaş, “6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” adlı kampanya ile ‘Su Ver’, ‘Bilet Ver’ ve ‘El Ver’ diyerek hayırseverlere destek çağrısında bulundu.

ASKİ BAŞKENT İN MASTER PLANI İÇİN İLK ADIMI ATTI

ASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, BAŞKENT’İN 30 YILLIK (2024-2054) SU YÖNETİMİNDE YOL HARİTASI OLACAK “İÇME SUYU, ATIK SU VE YAĞMUR SUYU MASTER PLANI”NI HAYATA GEÇİRİYOR ASKİ’nin Başkent’in 2024-2054 yıllarını kapsayan içme suyu, atık su ve yağmur suyu yönetimi master planı için protokol imzalandı. Sosyal mesafenin korunduğu protokol imza törenine katılan ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, “Master planı projesiyle Ankara’mızın 30 yıl içinde yapacağı çalışmalara ışık tutulacak” dedi.

Polatlı ya Kesintisiz İçme Suyu Projesi Adım Adım İlerliyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, artan şikayetler üzerine uzun süredir içme suyu kesintisi yaşayan Polatlı halkının sorununa neşter vurdu. Başkan Yavaş, uzun süre su kesintilerine neden olan hat üzerindeki vanaların yenilenmesi talimatını verdi. ASKİ, Yüzükbaşı Mevkii’nden Polatlı’ya su sağlayan ana iletim hattı üzerindeki çalışmaları hızlandırırken, ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, 65 kilometrelik ana iletim hattı üzerinde yapımı devam eden tahliye vanaları ile yenilenen vantuz imalatlarını yerinde inceledi.

POLATLI İÇME SUYU HATTINA NEŞTER

ASKİ Genel Müdürlüğü, Yüzükbaşı Mevkii’nden Polatlı’ya içme suyu sağlayan ana iletim hattı üzerinde gerçekleştirdiği yeni vana imalatlarının yanı sıra mevcut vanaları da yenilemeye başladı

ASKİ SPOR’DAN ASKİ GENEL MÜDÜRÜ ERDOĞAN ÖZTÜRK’E ZİYARET

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübü sporcuları, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Erdoğan Öztürk’ü makamında ziyaret etti. Aralarında Milli güreşçi Rıza Kayaalp’in de hazır bulunduğu ziyarette Öztürk, ”Çok güzel bir tablo var şu an. Bu manzarayı görünce insanın göğsü kabarıyor. ASKİ’li olmak bir ayrıcalık arkadaşlar. Sizler de bunun en güzel temsilcilerisiniz” dedi.

ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk Çalışmaları Yerinde Denetledi

Son 10 yıldır kontrolsüz ve izinsiz şekilde Sincan Organize Sanayi Bölgesi’ne atılan hafriyat yığınlarının neden olduğu göçük sonrası zarar gören ana kolektör hattının yapım ve onarım çalışmalarını yerinde inceleyen ASKİ Genel Müdürü Erdoğan Öztürk, “Ekiplerimiz özverili ve hızlı çalışıyor. En geç 2 hafta içinde yapım çalışmalarını tamamlayacağız” dedi.

ANKARA ŞEBEKE SUYU HAKKINDA DUYURU

Genel Müdürlüğümüz, Ankara’nın çeşitli semtlerinde belirlenen noktalardan alınan şebeke suyu numunelerini analiz etmekte, Sağlık Bakanlığı İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik Değerlerine uygun olduğu ve suyun içilebilir nitelik ve kalitede olduğunun garantisini vermektedir.

SU KAYIPLARI İLE MÜCADELE EDİYORUZ.

Dünyamızda milyarlarca insan coğrafi veya ekonomik sebeplerden dolayı temiz içme suyuna erişememektedir. Su kaynaklarının iyi korunması ve verimli kullanılması, hayati önem taşımaktadır.

Güdül İlçesi Muhtarlar Toplantısı

Genel Müdürlüğümüz, Güdül İlçemizde geçen yıldan bu yıla kadar yaptıklarımızı paylaşmak ve talepleri değerlendirmek üzere Güdül Kaymakamı Doğan DİNÇ, Güdül Belediye Başkanı Muzaffer YALÇIN ve 31 mahalle muhtarı ile halk eğitim merkezinde bir araya geldi.

Sularımız Kaynağında Korunuyor

Dünya Kaynakları Enstitüsü (WRI) tarafından, 6 Ağustos 2019 tarihinde yayınlanan değerlendirme raporunda dünya genelinde değişik düzeylerde su stresi yaşandığı ve ülkemizin de 32. sırada olduğu belirtilmiştir.

ASKİ’de Bayramlaşma Heyecanı

2018 yılından beri geleneksel hale getirdiğimiz bayramlaşma törenini 19.08.2019 Pazartesi günü gerçekleştirdik. Genel Müdürümüz Prof. Dr. Cumali KINACI‘nın izinli olması nedeniyle katılamadığı törene , Genel Müdür Yardımcılarımız ve Yönetim Kurulu üyemiz teşrif etmişlerdir.

Kurban Atıkları Temizliği

Kurban Bayramı öncesi Genel Müdürlüğü’müzün dere yataklarına kurban atığı atılmaması yönünde yaptığı uyarıları dikkate almayan bazı vatandaşların, kestikleri hayvanların atıklarını Ankara Çayı’na attığı ortaya çıktı.

Ankara il su yönetimi koordinasyon kurulu toplantısı ASKİ’ nin ev sahipliğinde yapıldı.

Havza Yönetimi Merkez Kurulu, Havza Yönetim Heyetleri ve İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurullarının Teşekkülü, Görevleri, Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Tebliğ” e göre yılda bir sefer yapılması gereken İl Su Yönetimi Koordinasyon Toplantısı, Ankara Vali Yardımcısı Fatih KAYA ’ nın başkanlığında ilgili Kurum ve Kuruluş Temsilcileri katılımıyla 25.06.2019 tarihinde Kurumumuz ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bilim Felsefesi Konulu Söyleşi

ASKİ konferans salonunda gerçekleştirilen söyleşiye ASKİ genel müdür yardımcıları, özel kalem müdürü, daire başkanları ve personel katıldı.