ANKARA SU VE KANALİZASYON İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN DUYURU

Kartlı sayaç kullanan konut aboneleri İdaremize müracaat etmeleri halinde, mevcut sayaçlarını mekanik sayaç (faturalı) ile değiştirebileceklerdir. 


3516 sayılı Ölçüler ve Ayarlar Kanunu uyarınca on yıllık kullanım süresi (periyodik muayenesi) sona eren kartlı sayaç abonelerinin su sayaçları, İdaremize müracaat etmeleri halinde, kartlı su sayaçlarını sadece güvence (75.09 TL* (Güncel fiyatlandırma yapılacaktır) bedeli alınmak suretiyle mekanik sayaç (faturalı) ile değiştirilecektir. 

10 yıllık kullanım süresi (periyodik muayenesi) dolmamış kartlı sayaç abonelerinin sayaçları ise İdaremize başvuru yapmaları halinde, mekanik sayaç bedeli (45,00 TL), sayaç takma bedeli (17.70 TL) ve güvence bedeli (75,09 TL*) olmak üzere toplam 137,79 TL (Güncel fiyatlandırma yapılacaktır) ödenmek üzere mekanik sayaç (faturalı) ile değiştirilecektir. 

Değişim yapıldığında, daha önceden yüklenmiş ancak kullanılmamış olan suyun bedeli ile ilgili olarak, abonenin talebine göre; mekanik sayaç faturalarından düşülmesi, abonenin banka hesabına havalesi veya kendisine nakit iadesi şeklinde istem yapılabilecektir. Değişim yapılan kartlı sayaçlar doğruluk muayenesi yapılarak hurdaya ayrılacaktır. İsteyen abonelerimiz değişim sonunda çıkan kartlı sayaçlarını tutanak karşılığında teslim alabileceklerdir. Müracaatlar mal sahibi veya kanuni temsilcileri tarafından abonelik merkezlerimize yapılabilecektir. (*) Abonelik sözleşmesinin sona ermesi halinde güncel fiyatla iade edilecektir.