Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK


ASKİ Genel Müdürlüğü, üstlendiği misyon itibari ile Ankara' da yaşayan vatandaşlarımızın yakından ilgili olduğu önemli kurumlarımızdan birisidir. Son yıllarda küresel ısınmanın olumsuz etkileri ve su kaynaklarının azalması sonucunda yaşanan su sıkıntısı, ASKİ Genel Müdürlüğünün öneminin bir kez daha anlaşılmasına neden olmuştur.

Genel Müdürlüğümüz, yaşam kaynağı olan suyu geleceğe taşıma hususunda, içinde yaşadığımız dünyaya ve Ankara halkına karşı sorumluluk içerisindedir. 2007 yılında yaşanan su sıkıntısının Ankara' nın gündeminden en az 20 yıl boyunca kalkması için 10 yıl içerisinde yapılması planlanan çalışmaları, 11 ay gibi kısa bir sürede yapmıştır.

Su ve kanalizasyon çalışmalarını sürdürülebilir bir politika anlayışı içinde ele almış, dünya belediyelerine esin kaynağı olacak lokal boyutta kalıcı çözümler üreterek, makro düzeyde planlama anlayışını benimsemiştir. Yapılan plan ve programların 25 yıllık bir süreç içinde ele alınması, temel ilke olarak ortaya konulmuştur.

Başkentimizin su ve alt yapı ihtiyacına en üst düzeyde cevap verebilmek için yapılan başarılı ve özverili çalışmalarda emeği geçen tüm ASKİ personeline teşekkürlerimi sunarım.

Melih GÖKÇEK
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı