Aski Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu

Geçmişten günümüze ortaya koymuş olduğumuz belediyecilik anlayışı, ülkemizdeki ve dünyadaki diğer kurumlara örnek olmaya devam etmektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü olarak biz de bu güzel şehrimizde yaşayan tüm vatandaşlarımıza içme - kullanma suyu ihtiyaçlarının karşılanması, kullanılmış sular ile yağmur sularının uzaklaştırılması gibi hizmetleri özverili ve kesintisiz olarak sunmaktayız.

Su kaynaklarımızı etkin bir şekilde koruyabilmek ve sürdürülebilir bir anlayışla yönetebilmek için her türlü önlemi almakta, stratejik amaçlarımız doğrultusunda projeler geliştirmekteyiz. Son yıllarda hızla artan nüfus ve kentsel gelişime bağlı olarak artan su ihtiyacını mevcut su kaynaklarımızı doğru şekilde kullanarak ve şehir içi dağıtım yapımızı en verimli şekilde işletmeye çalışarak karşılıyoruz. Genel müdürlüğümüz, kaliteli ve temiz içme suyunun temini, su kaynaklarının en iyi şekilde korunması, kullanılmış suların doğaya faydalı dönüşünün sağlanması misyonunu yaşam kaynağı olan suyu yaşatma vizyonuyla bütünleştirerek yıllardır Ankara halkına hizmet vermektedir.

Genel müdürlüğümüz 24 saat kesintisiz olarak çalışan kurumlardan biridir. Altyapı canlı bir organizma gibi sürekli izlenmesi, korunması ve bakılması gereken bir unsurdur. Görevimizin zorluğunu ve öneminin bilincinde olarak tüm içme suyu, atık su ve yağmur suyu hizmetlerinin büyük bir özveri ile aksatmadan ve başarı ile gerçekleştirmekteyiz.

Göreve geldiğimiz günden beri Ankara ve Ankaralı vatandaşlarımız için çalışmaktayız. Yaptığımız tüm çalışmalar ile Ankara’yı diğer şehirlere esin kaynağı olabilecek bir noktaya taşıdık. Ankara’nın daha yaşanabilir bir kent haline gelmesi için yatırımlarımızı her geçen gün arttırmakta ve çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekteyiz.

Her şey daha güzel bir Ankara için…

Necmettin TAHİROĞLU

Genel Müdür