Fiziki Varlıklarımız

ASKİ Genel Müdürlüğü hizmet binamız, Kazım Karabekir caddesi üzerinde; abonelerimizin ulaşımda zorluk çekmeyeceği Genel Müdürlük kompleksi içerisinde hizmet vermektedir. Bu kompleks içinde ana hizmet binası, vatandaşlarımızın yoğun olarak kullanımlarına uygun bir yapıda dizayn edilmiş Abone İşleri Dairesi Başkanlığı ve SCADA (Denetleyici Kontrol ve Veri Toplama) Kontrol Merkezi bulunmaktadır. Genel Müdürlük binası içerisindeki yerleşim, faaliyetlerin etkin ve verimli olarak yürütülmesini aynı zamanda birimler arası iletişim kolaylığını sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Ayrıca hizmet binamızda tüm personelin kullandığı bir yemekhane ve çevresinde; sağlık merkezi, garaj amirliği ile benzinlik de bulunmaktadır.

Ana hizmet binamız dışında Ziraat Fakültesi yanında atölyeler yer almaktadır. Bununla birlikte 5 Su Arıtma Tesisi, 7 Atıksu Arıtma Tesisi, 15 Paket Arıtma Tesisi, 1 Laboratuvar Hizmet Binası, 60 Pompa İstasyonu, 108 Su Deposu, Beştepe Sosyal Tesisleri, ASKİ Spor Salonu, Emek, Anıttepe, Dışkapı, İvedik, Mamak lojmanları şehir içindeki diğer yapılardır. Ayrıca Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı?na bağlı olmak üzere toplam 18 adet bölge binasında hizmet verilmektedir. Mahalle statüsüne geçen köylerde ise 433 Su Deposu, 270 kuyu ve Pompa İstasyonu bulunmaktadır. 5.200 kişi kapasiteli Spor Salonumuz İvedik' te bulunmakta olup; bu salonda spor müsabakalarının yanında sosyal aktiviteler de yapılmaktadır.


İŞ MAKİNESİ VE ARAÇLAR

Genel Müdürlüğümüzün iş ve işlemlerinde daha hızlı bir şekilde hizmet verilmesinde kullanılmak üzere kuruluş merkezi ve 11 ayrı bölgede toplam 473 adet iş makinesi ve araç bulunmaktadır. Kuruluşumuza ait her türlü araç, iş makinesi ve malzemelerin bakım ve onarımı, tamiri ve yedek parça temini işlerinin takip ve kontrolünün yapılması; ayrıca araç ve iş makinelerinin hizmete hazır hale getirilmesi işlemleri Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı tarafından yapılmaktadır. Araç ve iş makinelerinin mevcut sayısı ise; Destek Hizmetleri Daire Başkanlığından temin edilebilmektedir.