Tatlar Atıksu Arıtma Tesisi

Tatlar, Türkiye' nin en büyük, Dünya' nın da 4. en büyük Atıksu Arıtma Tesisidir. Tatlar Merkezi Atıksu Arıtma Tesisi, 1 Ağustos 1997 tarihinde işletmeye açılmıştır. Tesis günde 765.000 m³ atıksu arıtma kapasitesi ile aktif çamur prosesi bazında projelendirilerek inşa edilmiştir.
Çubuk Atıksu Arıtma Tesisi

Çubuk ilçesi ve bağlı mahallelerin atıksularını arıtmak amacıyla Çubuk ilçesinde 19.200 m³/gün atıksu arıtma kapasiteli Çubuk Atıksu Arıtma Tesisi yapılmış olup, işletmeye alınmıştır. Bu tesis için çamur stabilizasyonu da içeren Uzun Havalandırmalı Aktif Çamur Sistemi seçilmiştir.
Karaköy Atıksu Arıtma Tesisi

Ankara ili sınırları içinde, Çubuk 1 Barajı' nın membaında kalan Karaköy mevkiinde 42.000 m³/ gün atıksu arıtma kapasiteli Karaköy Atıksu Arıtma Tesisi yapılmış olup, işletmeye alınmıştır. Bu tesis, Pursaklar ilçesinin bir kısmı ile Akyurt ilçesi ve Esenboğa, Sirkeli, Karacaören, Altınova, Sarayköy bölgeleri ile birlikte bağlı mahalle ve yerleşim yerlerinin atık sularını arıtmaktadır.
Kalecik Atıksu Arıtma Tesisi

Kalecik Arıtma Tesisinin yapımına 2009 yılı Ağustos ayında başlanmış olup tesisin inşaatı 240 günde tamamlanmıştır.
Ayaş-Sinanlı Atıksu Arıtma Tesisi

Ayaş ilçesi ile birlikte Sinanlı ve bağlı mahallelerin atıksularını arıtmak amacıyla bölgeye ileri arıtım teknolojisine sahip 6.500 m³/gün kapasiteli atıksu arıtma tesisi yapılmış ve işletmeye alınmıştır.
Elmadağ Atıksu Arıtma Tesisi

Elmadağ İlçesi merkezi ve yakın çevresinden gelen atıksuları arıtmak üzere bölgeye 8.700 m³/ gün kapasiteli ileri arıtım teknolojisine sahip bir atıksu arıtma tesisi yapılmıştır.
KAHRAMANKAZAN Atıksu Arıtma Tesisi

KAHRAMANKAZAN Atıksu Arıtma Tesisi, KAHRAMANKAZAN İlçesi merkezi ve yakın çevresindeki atıksuları arıtmak üzere inşa edilmiştir. Tesisin günlük kapasitesi 10.300 m³/ gün' dür.
1 2